İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yunus Emre'yi Tanıyorum" Bilgi Yarışması

Edebiyatımızın en büyük şahsiyetlerinden biri olan Yunus Emre aynı zamanda kültürümüzü inşa eden önemli isimlerinden biridir. Yunus Emre'nin düşünceleri ve gönlü bütün insanlığı kucaklamaktadır. Tarihimizin önemli bir döneminde Anadolu coğrafyasında yaşanan büyük acılara tanıklık etmiş ve manevi bir sorumluluk yüklenmiştir.

Bütün insanları sevgi dolu gönül gözüyle gören "Yetmiş iki millete bir göz ile bakmayan Şartın evliyası ise hakikatte asidir" diyen Yunus Emre bütün dünya tarafından kabul görmüş bir değerimizdir. Bu sebeple 2021 yılı UNESCO tarafından "Yunus Emre Yılı" olarak da ilan edilmiş, Yunus Emre'nin ölümünün 700.yılı münasebetiyle her yıl 6 Mayıs'ta geleneksel olarak yapılan anma etkinlikleri bundan sonra ulusal ve uluslararası katılımlarla yapılması ve Yunus Emre'nin hak ettiği evrensel boyuta taşınması hedeflenmiştir. 

Şiirleriyle edebiyatımıza ve düşünce dünyamıza kazandırdığı zenginliğin sahibi, bütün uluslarca kabul görmüş bir şahsiyeti öğrencilerimizin tüm yönleriyle tanıması amacıyla "Yunus Emre'yi Tanıyorum Bilgi Yarışması "etkinliği yapılması düşünülmektedir.

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.