İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAZARLIK ATÖLYESİ

YAZARLIK ATÖLYESİ

Okurken, yazarken, dinlerken, konuşurken ve bilginin her düzeyinde edebi metinler araç olarak kullanılmaktadır. Yazılı ve sözlü eserler aracılığı ile öğrencilerin okuma, dinleme, yazma ve konuşma düzeylerini geliştirmenin yanında, onların geniş konu alanlarına yönelmeleri, farklı disiplinlerle ilgi kurmaları da yazma eylemini gerçekleştirmede önemli merhalelerdir.

Öğrenciler tarafından edebi türlerin öğrenilmesine katkı sağlanması ve bu alandaki yazım tekniklerinin öğrenilmesi, yazma becerileri gelişmiş olan öğrencilerin bu alandaki ilgi ve alakalarını tecrübe ederek uygulamalarına olanak sağlamak, okuma ve yazma eğilimi olan öğrencilerin bu alanda duygu ve düşünce dünyalarının gelişimine katkıda bulunmak amaçlanmıştır.

  •       2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde başlatılan Yazarlık Atölyesi Projesi kapsamında bu sene  "Yazarlık Atölyesi 2" etkinlikleri olarak devam edecektir.
  •      Okullarda kurulan komisyonlar aracılığıyla gönüllülük esasına dayalı olarak okuma alışkanlığı ve yazma kabiliyeti yüksek her okuldan bir ya da iki öğrenci bir danışman öğretmen tarafından yönlendirilerek edebi türlerde nasıl yazı yazıldığı konusunda atölye programı çerçevesinde rehberlik sağlanacaktır. Öğrenci bilgileri okullarda projelerden sorumlu müdür yardımcıları tarafından basaksehirmemozelburo@gmail.com adresine bildirilecektir.
  •       Yazarlık Atölyesi,  BİHADER'in katkılarıyla yazar Arzu KADUMİ eşliğinde her hafta Cuma ve cumartesi günleri 15.00-17.00 saatleri arasında 10 haftalık online bir program şeklinde yürütülecektir.
  •       Yazarlık atölyesi bu sene iki gruptan oluşacaktır. 5,6 ve 7.sınıflar ve 9,10 ve 11. Sınıflara yönelik en fazla 20'er kişilik öğrenci grubu şeklinde olacaktır.
  •       Cuma günleri olan program ortaokul öğrencilerine; cumartesi olan program ise lise öğrencilerimize yöneliktir.
  •       2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı 26 Ekim 2020-11 Ocak 2021 tarihleri arası atölye çalışmaları belirlenen günlerde devam edecektir.

 

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.