İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Bilimlerden Temel Fikirlere

Proje Sahibi: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü   Proje Kapsamı: Proje İstanbul'da bulunan resmi/özel ortaokul öğrencileri   Proje Tarihi: 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı   Proje Sosyal Medya / Web Adresi: twitter.com/istmem_TFTB
Temel Bilimlerden Temel Fikirlere

PROJENİN AMACI

 

 Bütün bilim dallarının temelini oluşturan matematiğin yanı sıra fen bilimleri ve bilişim teknolojilerinde ileri düzey çalışmalar yapabilecek potansiyele sahip öğrencileri erken yaşlarda tespit etmek. 

 

Temel Bilimler alanlarına yönlendirilecek yetenekli öğrencilerin akademik hayata hazırlamak için bir yöntem olarak kullanılacak olan Bilim Olimpiyatları faaliyetleri gerçekleştirmek.

 

Öğrencilerin farkındalıklarını artırarak temel bilimlerin sevdirilmesini sağlamaktır. 

 

Bilim olimpiyatlarına katılımın artarak yaygınlık kazanmasını sağlamak,

 

Ulusal/uluslararası yarışmalara katılım sağlamak/düzenlemek

 

Uluslararası yarışmalara katılarak ülkemizin matematik, fen bilimleri ve bilişim teknolojilerinde varlığını dünyaya duyurmak

 

Öğretmen ve öğrencilerin bilim olimpiyatlarına katılımını sağlayarak ilerleyen yıllarda tüm resmî ve özel okullar ile Bilim ve Sanat Merkezlerinde yapılacak çalışmaların daha işlevsel hâle gelmesine katkı sunmak. 

 

Matematik, fen bilimleri ve bilişim teknolojilerinde dünyadaki çalışmaların yakından izlemek

 

29-10-2019

 

 

 

 

 

 

SOSYAL MEDYADA

 BİZİ TAKİP EDİN...

 

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.