İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TARİH VE MEDENİYET ATÖLYESİ SEMİNERLERİ BAŞLADI

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İbn Haldun Üniversitesi, Başakşehir Belediyesi ve BİHADER işbirliğinde gerçekleştirilen ve bu yıl ikincisi düzenlenen Tarih ve Medeniyet Atölyesi Seminerlerinin açılışı bugün Başakşehir Belediyesi Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı Konferans salonunda yapıldı. 
TARİH VE MEDENİYET ATÖLYESİ SEMİNERLERİ BAŞLADI

Açılış programına İlçe MEM Şube Müdürü AhmetYapıcı, Bihader Başkanı Enes Abdurrahman Hibe, okul müdürleri, geçen sene derslere katılan öğrenciler ve bu sene yeni katılan öğrenci, öğretmen ve idarecilerimiz katıldılar.   Recep Şentürk'ün medeniyet bilinci üzerine yaptığı konuşmada şu ifadeler dikkat çekiciydi: "Tarihte Moğollara, Haçlılara galip gelen bir medeniyetin mensubu olarak; özümüze döndüğümüzde, öz güvenle hareket ettiğimizde, tarihimize, kültürümüze ve medeniyet değerlerimize gururla sahip çıktığımızda düşsek bile oradan çıkabiliriz. Bugün yapmamız gereken de millet olarak 'biz İslam medeniyetindeniz'şeklinde bir konsensusa sahip olmamızdır. İkinci olarak da geleceğe dönük müstakbel bir medeniyet vizyonuna sahip olmaktır. Bugün bütün medeniyetler batı medeniyetine teslim olmuş durumdadırlar. Şu anda batıya alternatif olma iddiasına sahip tek medeniyet İslam medeniyetidir."   Recep Şentürk Hoca'ya bu verimli dersi için teşekkür ediyoruz.

 

18-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-2019

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.