İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sporla büyüyen nesiller için destek belediyeden

Sporla büyüyen nesiller için destek belediyeden

Sporla büyüyen nesiller için destek belediyeden

Başakşehir Belediyesi, düzenlenen bir törenle 46 okula spor malzemeleri dağıtımını gerçekleştirdi.

Bahçeşehir Spor Parkı’nda gerçekleşen törene Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, okul öğretmen ve öğrencileri katıldı.

5244 adet spor malzemesi dağıtıldı

İstiklal marşı ve saygı duruşunun ardından başlayan program da Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün yeni uygulaması olan ölçüm projesi tanıtıldı. Başakşehir spor parklarına devam eden öğrencilerin fiziksel özellikleri ve performanslarına göre yapılan ölçüm testleri, çocukları uygun spor alanlarına yönlendirmekte yol gösteriyor. Voleybol, basketbol, futbol, tenis gibi birçok spor dalı için gerekli malzemelerin dağıtıldığı törende toplam 46 okula 5244 adet spor malzemeleri ve araç gereci dağıtıldı.

Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal,“ Her yıl elimizden geldiğince okullarımıza gençlerimiz daha iyi spor yapabilme imkanı bulması için malzeme yardımında bulunuyoruz. Başakşehir sporun merkezi olsun, iyi sporcu yetiştirsin, madalya kazanan şampiyon olan, olimpiyatlarda dünyada, Türkiye’de ses getiren sporcular yetiştirsin istiyoruz. Başakşehir’de eğer bu uygulamaya koyduğumuz, başlattığımız projeleri hakkıyla devam ettirebilirsek inanıyoruz ki yakın bir zamanda dünyada Başakşehir’in adını duyuracak sporcular çıkacak. Mahallelerde spor parkları kurduk. Gençlerimiz erken yaşta spora başlasın. Sporda iki amaç var. Bu işi profesyonel yapmak ve daha sonrasında sporla ilgili güzel işler yaparak hayatını sporla kazanmak. İşin diğer yönü de sporu sağlık adına hayatın bir parçası yapmak. Yaşam boyu sporla iç içe olmaktır. Eğer küçük yaşlarda spor sevilirse ömür boyu onunla dost olunur. İnanıyoruz ki Başakşehir’de bunların temellerini atıyoruz” dedi.

Sporla dost olursanız seveniniz çok olur

Mahallelerimizde gençlerimiz birebir sporla erken yaşta tanışsın, enerjisini sporda harcasın ve iyi işler yapsın diye çabalıyoruz diyen Mevlüt Uysal,” Sporu profesyonel olarak yapmak isteyenler için Gençlik ve Spor Müdürlüğü’müz bir uygulama başlattı. Çocuklarımız vücut yapılarına uygun sporları tercih etsin diye ölçümler yapılıyor. Bu proje ile herkes kendisini daha başarılı olacağı spora yönlendirecek ve önümüzdeki beş, on yıl sonrası başarılı sporcular yetiştirmiş olacağız. Başakşehir yeni büyüyen bir ilçemiz. İnşallah ilçemizi İstanbul’un spor merkezi yapacağız. İlçemiz sınırlarında bulunan Olimpiyat stadının çevresini spor amaçlı kullanmaya başlayacağız. Bunun için çalışmalar başladı. Böyle olunca sadece ilçemiz değil İstanbul’un her yerinden insanlarımız gelecek. Yürüyüş, bisiklet, ailelerin birlikte vakit geçirebileceği alanlar, kaykay pistleri, halı sahalar gibi alanlar olacak. Spor yaparken iki şeyi aklınızdan çıkartmamanızı istiyorum. Bu işi profesyonel yapmak isteyen, gelecekteki mesleği spor olacak olanlar vücut yapısına en uygun olan spor dalını seçsin. Sporu yaparım ama başka meslekle de uğraşım diyenler seçtikleri spor dalını severek yapsın. Bunları yaparsak sporla her an dost olursunuz ve sporla dost olursanız seveniniz çok olur. İnşallah sizlerde sporcu olursunuz ve sevenleriniz çok olur.”

Her şey gençlerimizin en iyi, en donanımlı şekilde yetişmeleri için yapıyoruz diyerek kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz,” Siz gençleri ne kadar coşkulu görürsek sizler için çalışma arzumuz o kadar artıyor. Milli eğitim olarak Başakşehir’de her salonda spor salonu olmasını sağladık. İlçemizde ki spor salonlarını da düşünürsek isteyen herkesin spor yapmasına olanak var demektir. Ülkemizin siz gelecek nesillere emanet edilmesi için okuyan ve spor yapan, yeteneklerini geliştiren bir nesil olarak yetişmenizi istiyoruz” dedi.

 

Program sonunda ölçüm projesinde karne alan öğrencilere karneleri dağıtılırken hatıra fotoğrafının ardından malzemeler dağıtıldı.

28-02-201728-02-201728-02-201728-02-2017

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.