İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Misafirim Öğretmenim"

"Misafirim Öğretmenim"

Misafirim Öğretmenim Başakşehir İstatistikleri

22-09-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Misafirim Öğretmenim"

.....

2. PROJENİN AMACI

Projenin temel amacı veli ziyaretleri ile ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin aileleri ile işbirliğini güçlendirerek okul-aile arasındaki eğitsel birlikteliği sağlamaktır.

Öğrencilerin akademik başarılarını arttırmanın yanı sıra onları toplum değerlerine saygılı, ahlaklı ve sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirmektir.

Okul veli ilişkilerini geliştirerek başarıyı olumsuz etkileyecek faktörleri yerinde tespit ederek gerekli önlemleri almaktır.

Ağır yaşam koşulları nedeni ile okula gelemeyen aileleri, evinde ziyaret ederek öğrencilerin hem sosyal hem de akademik gelişimleri hakkında bilgilendirmektir.

Velilerin okula bakış açısını olumlu yönde geliştirmek.

Öğrencilerin okula olan ilgilerini arttırarak, devamsızlıklarını azaltmak, disiplin suçlarını aza indirmek.

Eğitim öğretimde veli desteğini sağlayarak başarıda işbirliği sağlamak.

3. PROJENİN UYGULAMA YERİ

İstanbul İlinde bulunan tüm resmi ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumları uygulama alanı olarak düşünülmüştür.

4. PROJE YARARLANICILARI

İstanbul da bulunan resmi okullardaki öğrencilerin tamamı bu projenin hedef kitlesidir.

5. PROJENİN BEKLENEN SONUÇLARI/ÇIKTILARI

İstanbul´da öğrencilerin birbirinden farklı problem ve sorunlarla yüz yüze geldiğini biliyoruz. Bunlar arasında küçük yaşlarına rağmen sokaklarda çalışmak zorunda olan çocuklardan madde bağımlılığı problemi olan çocuklara kadar herkesi bulmak mümkün. Bu projeyle; objektif olarak doğrulanabilir göstergeler olan okul disiplin olaylarındaki azalma, öğrenci devamsızlığındaki azalma,  verilen destek eğitim hizmetleri sayısındaki artış, velilerin okulu ziyaret sayılarındaki artış, öğrenci notlarındaki artış, başarılı olduğu ders sayısındaki artış, aldıkları "Teşekkür - Takdir" belgelerindeki artış ve TEOG- üniversitelere giriş sınavı gibi ulusal sınav başarı sıralamalarındaki yükselişi, hedeflenmiştir. Okullar ve evler arasında güvene ve tanışık olmaya dair köprüler kurulacak ve okul ailenin, aile okulun bir parçası olma yolunda bir temel atılmış olacaktır.

 

Proje ayrıntıları için tıklayınız.


SOSYAL MEDYADA

 BİZİ TAKİP EDİN...

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.