İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuyorum Yorumluyorum Etkinliği

Okuyorum Yorumluyorum Etkinliği

OKUYORUM VE YORUMLUYORUM ETKİNLİĞİ

"Okumak, hayat yolculuğunda yanımıza almamız gereken en önemli azıklardan bir tanesi. Hayatımızı anlamlandırmak için atmamız gereken bir adım, yapabileceğimiz en önemli eylemlerden biridir."

Öğrencilerimizin; okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren; kültürümüzün söz ve yazı varlığını geliştiren, zenginleştiren, yaygınlaştıran, geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi hâline getiren, arkadaşlarıyla kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olarak yetişmelerini sağlamak ve onların; bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, edebî ve meslekî gelişimlerine çok yönlü katkıda bulunmak amacıyla, "Okuyorum Yorumluyorum'' etkinliği planlanmıştır.

Okuyorum Yorumluyorum etkinliğinde okuma gruplarına rehberlik edecek öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle okunan kitapların kritik ve değerlendirmesini yapacaklardır. Amaç; öğrencilerimizin okuduğunu yorumlayabilmesi, eleştirel yaklaşımla değerlendirebilmesi aynı zamanda okurken düşünüp fikir yürütebilmesidir.

Bilgi için Tıklayınız.

Afiş için Tıklayınız.

07-10-2022

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.