İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okçuluk Benim Sporum

Okçuluk Benim Sporum

PROJE GEÇMİŞİ

Müdürlüğümüz ve Okçular Vakfı iş birliği ile gerçekleştirilen "Okçuluk Benim Sporum" projesi  kapsamında 350 öğretmen okçuluk eğitimi aldı.

Okçuluk kursu bakanlığımızın hizmet içi eğitim standart programı kapsamına alındı. Öğretmenlerimizden kurs sonunda yapılacak uygulama ve teorik sınavda başarılı olan öğrencileri destekleme ve yetiştirme kursu genelgesi doğrultusunda ´Okçuluk Benim Sporum´ adı altında yetiştirme kursları açabileceklerdir. Okçuluk eğitimini başarıyla tamamlayıp teorik ve uygulamalı sınavı geçerek formatör öğretmen olmaya hak kazanan 330 öğretmenimiz ata sporumuz okçuluk eğitimi vereceklerdir. Proje kapsamında belirlenen 117 okulumuzda, 24 kişilik takımlar oluşturularak toplam 2808 öğrencimizin okçuluk sporuna kazandırılması hedeflenmektedir.

Öğretmenlerimizden kurs sonunda yapılacak uygulama ve teorik sınavlarda başarılı olanlar, "Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi" doğrultusunda "Okçuluk Benim Sporum" adı ile ortaokul ve lise öğrencilerimize yetiştirme kursları açacaklardır.

             Proje kapsamında üç ayrı faaliyet numarası ile

             1. grup 20 Kasım-24 Kasım 2017

             2. grup 18 Aralık-22 Aralık 2017

             3. grup 25 Aralık- 29 Aralık 2017

             tarihlerinde toplam 330 öğretmenimize okçuluk eğitimi kursu verilmiştir.

             İlimiz genelinde her ilçede bir ortaöğretim, iki ortaokul olmak üzere (117 okul) üç öğretim kurumu belirlenmiştir. Her ilçeden seçilen bu üç okullardan biri (ortaöğretim kurumu) ilçe merkezi konumundadır. Bu okullarda veya ilçe içinde görev yapan öğretmenlerimize verilen okçuluk kurs belgesi ile öğrencilerimize "Okçuluk Benim Sporum" yetiştirme ve destekleme kursları açılacaktır. Proje kapsamında belirlenen 117 okulumuzda 24 kişilik takımlar (12 kız-12 erkek) oluşturularak toplam 2808 öğrencimizin okçuluk sporuna kazandırılması hedeflenmektedir. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı´nda projemizin ölçeği genişletilerek daha fazla öğrencimize ulaşılması planlanmaktadır. Bu kapsamda " "istmem.com tr" adresinde bir başvuru linki oluşturulmuştur.  Bu sayede,  okçuluk sporuna ilgi duyan ortaokul ve lise öğrencilerimize, kayıtlı oldukları okullardan başvuru yapma imkânı sağlanmıştır.  

Bunun dışında halen 17 ortaokulumuzda 12´şer kişilik okçuluk takımı kurulmuş olup toplam 189 öğrenci okçuluk sporu eğitimi almaktadır.

PROJE PAYDAŞLARIMIZ

Okçular Vakfı

PROJENİN HEDEF KİTLESİ

Ortaokul ve lise öğrencileri

PROJE AMACI

"Okçuluk Benim Sporum" projesi, öğrencilerimizin; ata sporu olan okçuluğu sevmelerini, kişisel ve sosyal gelişimlerini, ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini, öz güvenlerini geliştirerek bu alanda nitelikli ve emsal teşkil edebilecek çalışmalar yapmalarını sağlayarak öğretim programlarımızın içeriğini belirleyen "yapılandırmacı yaklaşım" anlayışının uygulama bulmasını hedeflemektedir.

 

 

 

 

 

SOSYAL MEDYADA

 BİZİ TAKİP EDİN...

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.