İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmeniyle Güzel İstanbul

Proje Sahibi: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü   Proje Kapsamı: İstanbul ilinde görev yapan tüm öğretmenleri hedeflemektedir.   Proje Tarihi: 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı ( 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı planı halen gelmemiştir.)   Proje Sosyal Medya / Web Adresi: ogi.istmem.com
Öğretmeniyle Güzel İstanbul

1.PROJENİN AMACI

Eğitim kurumlarında yapılan yolculukta ana aktör öğretmendir. Zira öğretmen hayatlarına dokunduğu bireylerin eğitiminde ustalığını ortaya koyar ve insanlaşmanın vasıtası rolünü üstlenir. Bir öğretmenin bilgiden ve beceriden önce çocuğa şefkatini vermesi öğrenme etkileşiminin en önemli kısmıdır. Böyle olduğunda her çocuğun kendi içinde saklı olan müfredat açığa çıkacaktır. Ancak o zaman merak tetiklenir, cesaret yeşerir ve tutku vücut bulur. Çocuklar arasındaki farklılıkları doğal bir zenginlik olarak gören öğretmen, duygusal güveni, fiziksel hijyeni ve bilişsel merakı birleştirerek, bir fidana su verircesine sözü geçen tutku ve cesareti güçlendirir.

Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi öğretmenin mesleki rolü ve toplumdaki statüsü konusunda yapılacak etkinliklerle, eğitim sistemimizin temel taşı olan öğretmenin yeterliliğini, fedakârlığını, diğerkâmlığını ortaya koyarak toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Projenin hedefleri arasında öğretmenlerin eğitim-öğretim odaklı süreçlerde gönüllü görevler üstlenmesi, bağımsız projeler oluşturması, meslektaşlarının gelişimine destek vermesi, etkili öğrenme- öğretme ortamları oluşturma sürecinde niteliği artıracak uygulamalar geliştirilmesini desteklemek ve serbest zaman etkinlikleri de yer alıyor.

Bu bağlamda, İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından tasarlanan Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi kapsamında; öğretmenin toplumsal mesleki rolü ve toplumdaki statüsü konusunda yapılacak etkinliklerle, eğitim sistemimizin temel taşı olan öğretmenin yeterliliğini, fedakârlığını, diğerkâmlığını ve mensubu olduğu topluma hizmet etme aşkını bütün toplumun görmesi dolayısıyla toplumsal farkındalığı artırmak amaçlanmıştır.

Öğretmenler Arası Kamu Spotu Yarışması: Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi Öğretmenler Arası Kamu Spotu Yarışması Başladı. "Öğretmenlerimizin Topluma Kattığı Değer" konulu yarışma için son Başvuru Tarihi 13 Kasım 2019. Yarışma kılavuzu ve başvuru formu tüm okullarımıza gönderilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

SOSYAL MEDYADA

 BİZİ TAKİP EDİN...

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.