İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Eğitim Merkezi Tüm Meslek Liselerinde!

Meslek Eğitim Merkezi Tüm Meslek Liselerinde!

 

Millî Eğitim Bakanlığımızın Mesleki Eğitim Merkezini Yaygınlaştırma Programı kapsamında Mesleki Teknik ve Anadolu Liseleri bünyelerinde Mesleki Eğitim Merkezleri oluşturuldu. Haftada 1 gün okula, 4 gün staja giderek özellikle okul terki yapan öğrenciler kendi okullarında eğitim hayatlarını sürdürebilme imkânına kavuştu. 

Öğrencilerimiz 31 Aralık 2021 tarihine kadar okullarında bulunan Meslek Eğitim Merkezine kayıt yaptırmaları halinde eğitim hayatlarında 1 yıl kazanarak avantajlı devam etmeleri söz konusu olacak.Sürekli devamsız ve okul terki yapan tüm meslek lisesi öğrencilerimizi kendi okullarında eğitimlerine Mesleki Eğitim Merkezi ile devam edebilirler.  Diğer türdeki ortaöğretim kurumlarında sürekli devamsız ve okul terki yapan tüm öğrencilerimizi ve bireyleri kendilerine en yakın Meslek Lisesi ya da Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt olarak haftada 1 gün okul, 4 gün iş hayatına devam ederek Meslek Lisesi mezunu olmaya çağırıyoruz. Bu öğrencilerimiz ve bireyler 11. Sınıfın sonunda Kalfalık Belgesi, 12. Sınıfın sonunda Ustalık Belgesi ve Lise Diploması almaya hak kazanacak.

Gelin hep birlikte bu fırsatlardan meslek sahibi ve meslek lisesi mezunu olarak yararlanalım.

23-12-2021

 

 

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.