İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI 'NA MUHTEŞEM KAPANIŞ

İstanbul Gençlik Oyunları, görkemli bir törenle son buldu.
İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI 'NA MUHTEŞEM KAPANIŞ

Başakşehir Belediyemiz tarafından hayata geçirilen ve bu yıl İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz iş birliği ile gerçekleştirilen Türkiye'nin en büyük gençlik ve spor organizasyonu İstanbul Gençlik Oyunları, GoFest ile büyük finali gerçekleştirdi.  Avrupa Yakası'ndaki 25 ilçedeki gençlerin katılımıyla 26 branşta düzenlenen turnuvalarda dereceye giren öğrenci ve okullar düzenlenen final organizasyonunda ödüllerine kavuştu. Başakşehir Belediye Başkanmızı Yasin Kartoğlu'nun ev sahipliği yaptığı festivale; İstanbul Vali Yardımcısı Niyazi Erten, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İstanbul Gençlik ve Spor Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Başakşehir İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet Çoşkun, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, kurum müdürleri, birçok parti ve STK temsilcileri katıldı.

ORGANİZASYONUN İSTANBUL GENELİNE YAYILMASI HEDEFLENİYOR

Ödül töreninde konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, gençlere seslenerek, "Gerçekten çok güzel gözüküyorsunuz. Sizlere bakınca geleceğimizi, geleceğimize baktığımız zaman da sizleri görüyoruz. Hep birlikte sizlere çok güveniyor ve sizleri çok seviyoruz. Hepiniz iyi ki varsınız. Temel amacımız sizleri bugünün ve geleceğin değerleriyle donatmak. Bu amaçla ülkemizin geleceğinin sizlerin bugünkü eğitiminiz ve yarınlara hazırlanmanızdan geçtiğini çok iyi biliyoruz. 100 bin gencimizin bu organizasyonda yer alması bizleri çok sevindirdi. İnşallah seneye bugün sizlerden aldığımız bu güzel enerjiyle projeyi İstanbul geneline yaymak için gayret edeceğiz" dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ YASİN KARTOĞLU: 100 BİN GENCE ULAŞTIK, ORGANİZASYONU İSTANBUL'UN GENELİNE YAYACAĞIZ

Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu ise "İstanbul Gençlik Oyunları'nın finalini yapıyoruz. Arka planda ciddi bir mutfak çalışması var. Öncelikle gençlere mutluluğun şehri Başakşehir'den selam göndermek istiyorum. Gençlik organizasyonu 2017 yılında Başakşehir'de her yıl yapılan bir organizasyondu. Bugün 100 bin gencin katılımıyla yaptığımız Türkiye'nin en büyük gençlik organizasyonu oldu. Asıl güzel tarafı 8 ay boyunca sürmesidir. Muhteşem bir heyecan var. Neticesinde bugün gençlere ödüllerini vereceğiz. Amacımız bir sonraki yıl İstanbul'un tüm ilçelerinde yaklaşık 200 bin gençle bu heyecanı yaşamak. Onun da hazırlıklarını tamamladık, ilan edeceğiz. Bu bir gençlik organizasyonu sadece spor değil içinde teknoloji, kültür, sanat ve sosyal projeler var. En sonunda da bu organizasyonu tüm Türkiye'ye yaymak istiyoruz" dedi.

"TÜRKİYE'NİN DEĞİL, DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ OLACAK"

 Başkan Kartoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Yıl boyunca heyecan kasırgası içinde geçen yarışma ve turnuvalarda 100 bin öğrencimizi bir araya getirdik. Gençlik Oyunları Otobüsümüzle İstanbul'u ilçe ilçe gezdik. Her hafta farklı bir okulda sohbet programları gerçekleştirdik. 1,5 milyon gencimizle temas kurduk, İstanbul Gençlik Oyunları'nı anlattık. Hem bireysel yarışmalarda yer alan hem de takım turnuvalarına katılan tüm gençlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Aziz İstanbul'umuzun fatihi Fatih Sultam Mehmet Han'ın hayalleri gibi bizim de gençlerimize dair büyük hayallerimiz var. Bu yıl 25 ilçemizin yer aldığı İstanbul Gençlik Oyunlarımızı, önümüzdeki yıl 39 ilçeden gençlerimizin katılımıyla gerçekleştireceğiz. Sadece Türkiye'de değil, dünyadaki en büyük gençlik ve spor organizasyonlarından biri olacağız."

Başakşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Tesisleri'ndeki ödül töreninin ardından Başakşehir Millet Bahçesi'nde düzenlenen etkinliklerde gençler doyasıya eğlendi. İstanbul Gençlik Oyunları'nın resmi şarkısını yazan ve seslendiren rap sanatçısı Resul Aydemir ile sevilen sanatçı Oğuzhan Koç da sahne aldı.

İSTANBUL GENÇLİK OYUNLARI'NDA EN FAZLA MADALYA KAZANAN OKULLAR

Başakşehir İlçe Geneli Ortaokul Kızlar

 

1. TOKİ Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulu

 

2. TOKİ Kayaşehir Ortaokulu

 

3. İBB Yavuz Sultan Selim Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokulu

 

Başakşehir İlçe Geneli Ortaokul Erkekler

 

1.Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi Ortaokulu

 

2. TOKİ Kayaşehir Ortaokulu

 

3. Özel Bahçeşehir Ortaokulu

 

Başakşehir İlçe Geneli Lise Kızlar

 

1. Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

 

2. TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi

 

3. Özel İstanbul OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Başakşehir İlçe Geneli Lise Erkekler

 

1. Özel İstanbul OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

2. Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

3. Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi

 

İstanbul Geneli Kızlar

 

1. Başakşehir Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi

 

2. Kağıthane Hasbahçe Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

 

3. Küçükçekmece TOKİ Atakent Spor Lisesi

 

İstanbul Geneli Erkekler

 

1. Özel İstanbul OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

2. Başakşehir Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

3. Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.