İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güvenli Çocuk Projesi

Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimini planlarken aynı zamanda sağlık ve güvenliğinde vazgeçilmez olduğunu bilmemiz gerekir. Güvenli ve sağlıklı yaşama bir kültür ve hayat tarzı haline gelmelidir. Çocuklarımızın yetişmesinde emeği olan kişi ve kurumların, çocuk güvenliği konusunda bilinçli olmaları gerekmektedir. Güvenli Çocuk Projesinin esas amacı çocuklarımıza kendi güvenliklerini sağlama becerisini kazandırma ve güvenlik konusundaki bilinci geliştirmektir. Bu kitap, çocukların bütün hayatını kuşatan; çocuk haklarından, bağımlılığa, temizlikten, beslenmeye,okul güvenliğinden, ilkyardım uygulamalarına kadar çok geniş kapsamlı hazırlanmış çocuk koruma rehberidir. Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hazırladığımız Güvenli Çocuk Projesi, 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren bütün okullarımızda uygulayacağımız bir projedir. Bu proje eğitimde söz sahibi olan, öğretmen, yönetici, veli ve öğrenciler tarafından sahiplenilmesi ve uygulanmasıyla başarıya ulaşacaktır. 
Güvenli Çocuk Projesi

Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve yürütülmekte olan Güvenli Çocuk Projesi kapsamında 321 Sayfalık Çocuk Koruma Rehberi oluşturulmuş, İSBN ve Bandrol işlemleri yapılarak 1000 adet bastırılmış, ilçemiz okul/kurumları idareci ve eğitimcilerine dağıtılmıştır.

Projenin uygulanması oluşturulan Çocuk Koruma Programı ile sağlanmaktadır.

Okullarımızda Çocuk Koruma Ekipleri kurulmuştur.

Tüm okullarımızdan proje kapsamında çocukların her alanda güvenliklerinin sağlanması ve gerekli tedbirlerin alınması için belirli aralıklarla rapor talep edilmektedir.

22-09-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22-09-201822-09-201822-09-201822-09-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOSYAL MEDYADA

 BİZİ TAKİP EDİN...

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.