İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İyi Örnekler

Proje Sahibi: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Kapsamı: Proje, İstanbul'da bulunan tüm eğitim kurumları başvuru yapabilir. Proje Tarihi: 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Proje Sosyal Medya / Web Adresi: iyiornekler.istmem.com  
Eğitimde İyi Örnekler

AMAÇ


Bu Yönerge; eğitim ve öğretim etkinlikleri kapsamında, resmî tüm okul/kurumlarda yürütülen çalışmalar sonucunda ortaya çıkan iyi örnekleri paylaşmak, bu örneklerden haberdar olmak ve özgün çalışmaları belirleyerek ön plana çıkarıp resmî tüm okul/kurumlar tarafından model alınmasını sağlayacak Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergisi - İstanbul 2020?nin usul ve esaslarını belirlemeyi amaçlamaktadır.


KAPSAM


Bu Yönerge; İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı resmî tüm okul/kurumların iyi örneklerini paylaşmak, bu örneklerden haberdar olmak ve öne çıkarmak için yapılacak çalışmaların düzenlenip yürütülmesiyle ilgili esasları kapsar.


BAŞVURU İŞLEMLERİ


Başvurular ve katılım işlemleri, 4 Kasım 2019-9 Şubat 2020 tarihleri arasında www.istmem.com web sayfası üzerinden e-başvuru şeklinde yapılacaktır. www.istmem.com web sayfasında e-başvuru linkinde yer alan başvuru formu (EK-1) yönergeye uygun şekilde doldurulup kaydedildikten sonra (başvuru süresi içerisinde) sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan takip numarası başvuru numaranız olacaktır. Takip numaranız formda belirtilen e-posta adresinize gönderilecektir. Başvurunuzu takip etmek için takip numaranızı not almanız gerekmektedir. Takip numaranızı aldıktan sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır. Bilgilerde değişiklik yapılmak istendiğinde son başvuru tarihine kadar takip numarası kullanılarak başvuru formuna ulaşılabilecek ve istenilen değişiklikler yapılabilecektir. Başvuru formundaki bilgilerin yanlış veya eksik olması durumunda başvuru geçersiz sayılacaktır. Mükerrer başvurularda en son yapılan başvuru değerlendirmeye alınacaktır. Son

başvuru tarihinden sonra herhangi bir değişiklik yapılamayacaktır.


Başvuru Kategorileri

1. Etkin Öğretim 

2. Kültür, Sanat ve Spor 

3. Bilim ve Teknoloji 

4. Özel Eğitim 

5. Çevre ve Okul Estetiği


Başakşehir İlçesi olarak 63 başvuru yapılmıştır.


 

Eğitimde İyi Örneklerden Özgün Uygulamalara Sergisi -İstanbul 2019; iyi örneklerini paylaşmak isteyen eğitimcilerin bir araya gelmesini ve birbirlerini etkilemesini hedeflemektedir. Bu çerçevede oluşturulan başvuru şartları sergilenecek örneklerin kalitesini artırmayı, dolayısıyla katılımcıların öğrenme fırsatlarını artırmayı amaçlamaktadır. Sergide sunulan iyi örneklerin eğitim süreçlerini daha nitelikli hale getirmesi veya bir eksikliği gidermesi önemsenmektedir.


 

Başvuru için

 iyiornekler.istmem.com

 

 

 

SOSYAL MEDYADA

 BİZİ TAKİP EDİN...

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.