İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğayı Seviyorum Resim Ve Öykü Yarışması

21 Mart Orman Haftası Etkinlikleri kapsamında, öğrencilerimizde çevre bilincini oluşturmak; onların doğaya ve çevreye olan ilgi ve alakalarını artırmak, doğa sevgisini oluşturmak amaçlı düşünülen "Doğa'yı Seviyorum" etkinliği kapsamında ilkokul (2,3 ve 4.sınıflar) öğrencilerine resim ve aynı konulu ortaokul  (5,6 ve 7. sınıflar)öğrencilerine öykü(hikâye) yazma yarışması düşünülmektedir.

Çevre bilinci bireylerin ve toplumların çevre ile dengeli bir şekilde ilişkilerde bulunabilmesi için sahip olması gereken davranış, tutum ve düşünce şeklidir.  Doğayı korumak, yaşadığımız çevredeki ortak kullanım alanlarını paylaşmak, canlı yaşamına, kendi hak ve ihtiyaçlarımıza olduğu kadar biyoçeşitliliğe ve çevreye de saygı duymak ancak toplumun bireylerinin eğitimiyle mümkün olup bu da eğitimin ilk basamaklarından itibaren başlayacak bir meseledir.

Bu amaçlarla farkındalık oluşturmak amaçlı düşünülen "Doğayı Seviyorum "ödüllü resim yarışması Covid -19 salgını sebebiyle Müdürlüğümüze güvenlik önlemleri kapsamında gerçekleştirilecektir.

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.