İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Ses İki Hareket

Proje Sahibi: İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü   Proje Kapsamı: Proje İstanbul Merkez ve İlçelerde bulunan resmi ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kademelerindeki tüm okullarda uygulanacaktır.    Proje Tarihi: 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı   Proje Sosyal Medya / Web Adresi: twitter.com/ist1ses2hareket
Bir Ses İki Hareket

AMAÇ

 

Eğitim-öğretim yılı boyunca öğrencilerin sosyo-kültürel faaliyetlere, güzel sanatlara ve spora ilgi duymaları, yeni ilgi alanları kazanmaları, dolayısıyla  da  yetenek ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde geliştirilmesi amaçlanmaktadır. 

 

Bu sayede öğrencilerimizin sadece akademik anlamda değil, aynı zamanda sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal açıdan da gelişmiş bireyler olarak yetiştirilmeleri sağlanacaktır. 

 

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Projenin Kapsayacağı Alanlar

 

Halk Oyunları ?Tüm yöreler

Koro Faaliyetleri ve Enstruman grupları-TSM,THM ve Dünya müzikleri

Spor- Fiziksel Aktiviteyi Teşvik edici ve Yaşam Kalitesini Artırıcı Faaliyetler

 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında; Proje Koordinatörleri tarafından projenin içeriği çalışıldı. Projenin uygulanması ve yaygınlaştırılması için stratejik plan belirlendi. Proje ile ilgili yazışmalar tamamlanarak ilk veriler alındı. ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine görüşülerek proje tanıtımı yapıldı.Proje için ihtiyaç olan alanlar belirlendi.Engeller ve fırsatlar değerlendirilerek çözüm için gerekli stratejiler uygulanmaya başlandı.

 

ilkokullar 'da koro çalışmalarını yayabilmek için sınıf öğretmenlerine eğitim desteği.Ortaöğretim müzik öğretmenlerini motivasyon ve ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim desteği.(2.dönemin başında tespit edilen koordinatör müzik öğretmenleri ve müzik üstatlarından eğitim desteği planlandı.Repertuar çalışması yapıldı.)

 

Tüm okullarda halk oyunlarının artırılabilmesi halk eğitim merkezlerinden destek alınması için gerekli görüşmeler yapıldı.proje kapsamında yeni Halk oyunları ekipleri oluşturulması için Öğretmenler görevlendirilmeye başlandı.Halk oyunları usta Öğreticileri ile Proje tanıtımı için toplantı yapıldı.

 

Okullarda spor faaliyetlerinin arttırıla bilmesi için İlçe spor koordinatörler ile toplantı yapılmış olup,dart,bocce ve badminton antrenörleri ile de ikinci dönemin başında yapılması planlanmıştır.3 branşın federasyonlarının İstanbul il temsilcileri ile görüşülmüştür. Fiziksel Aktiviteyi Teşvik edici ve Yaşam Kalitesini Artırıcı Faaliyetler

 

 

2018-2019  BİR SES İKİ HAREKET PROJESİ KAPSAMINDA ELDE EDİLEN VERİLER

 

Proje kapsamında okullarımızda 28 Halk Oyunu ekibi ve 18 koro faaliyet göstermiştir. Ayrıca proje kapsamında 2550 öğrencinin yararlandığı Destekleme ve Yetiştirme Kursu ve Ders Dışı Egzersiz açılmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOSYAL MEDYADA

 BİZİ TAKİP EDİN...

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.