İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir'de Din Öğretimi Ve İmam Hatip Okulları Çalıştayı Düzenlendi

Başakşehir'de Din Öğretimi Ve İmam Hatip Okulları Çalıştayı Düzenlendi

Müdürlüğümüz ve BİHADER (Başakşehir İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği) iş birliği ile DİN ÖĞRETİMİ VE İMAM HATİP OKULLARI ÇALIŞTAYI düzenlendi. Çalıştay, ülkemiz genelinde din öğretimi ve imam hatip okullarının problemlerini tespit etmek ve bunlara çözüm önerileri getirerek bu alandaki eğitimin kalitesini arttırmaya yönelik geniş kapsamlı bir çalışma oldu.

Çalıştay öncesinde bir açılış programı düzenlendi. Açılışta birçok protokol üyesi hazır bulundu. İstiklal marşı ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program protokol konuşmaları ve çalıştay ile ilgili genel bilgilendirmeyle devam etti.

Açılış programından sonra her komisyon kendi arasında çalışmalarına başladı. Yedi ayrı konuda akademisyen, STK temsilcileri ve eğitim camiasının önde gelen isimlerinden müteşekkil komisyonlar çalıştayda yer aldı. Toplumdaki imam hatip algısı, imam hatip okullarının akademik başarısı, sanat, spor ve kültür alanında yapılan çalışmalar, müfredat ders programları ve imam hatip okulları meslek dersi kitaplarının incelenmesine kadar birçok konu masaya yatırıldı. Alana hakim ve tecrübeli isimlerin görüş ve önerileri çalıştayda raporlar halinde sunuldu. Sorunların ve çözümlerin, geliştirilebilecek projelerin ele alındığı çalışma üç oturum halinde devam etti.

Oturum başkanlarının ilgili oldukları konuyu değerlendirme konuşmaları yaptığı üçüncü oturum, sertifika takdimi ve hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.