İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir'de 23 Nisan ''Ödüllü Şiir Okuma ve Resim Yarışması''

Başakşehir İlçesi resmi ve özel tüm ilkokul ve ortaokul öğrencileri arası "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' temalı şiir okuma yarışması ile ''TBMM'nin 100. Yılında Arkadaşlık ve Kardeşlik Bağlarıyla Geçmişten Geleceğe 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' temasıyla resim yarışması düzenlenecektir.
Başakşehir'de 23 Nisan ''Ödüllü Şiir Okuma ve Resim Yarışması''

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şiir Okuma Yarışması

Başakşehir İlçesi resmi ve özel tüm ilkokul ve ortaokul öğrencileri arası "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' temalı şiir okuma yarışması düzenlenmektedir.

 

Katılım şartnamesini indiriniz.

Yarışma Başvuru Formunu İndiriniz.

 

KATILIM VE UYGULAMA ESASLARI

 • Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerimiz, ezberledikleri şiirin video kaydını ve başvuru belgeleri ile birlikte okullarına eposta yoluyla ileteceklerdir. Eposta yoluyla iletilen eser sahibi öğrencilerin velileri şartnameyi ve taahütnameyi kabul etmiş sayılır.
 • Okullar tarafından, okullarını temsil etmek üzere seçilen 3 video İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'ne eposta yolu ile gönderilecektir.
 • Yarışmada okunacak şiirler, Başakşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nün şartname ekinde belirttiği şiir listesindeki şiirlerden, okul kademelerine uygun olarak seçilecektir.
 • Yarışma için seçilen şiir öğrenci tarafından noksansız okunacaktır.
 • Okunan şiire ilavede bulunma, tekrarlama veya yanlış okuma puan kaybına neden olacaktır.
 • Yarışmacı öğrenciler istedikleri takdirde fon müziği kullanabilirler. Fon müziği için herhangi bir değerlendirme söz konusu değildir.
 • Bu şartnameyi Başakşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yürütür. Bu şartnamede belirtilen hususları ve gerektiğinde tüm şartları değiştirme ve kaldırma yetkisine sahiptir.

 

BAŞVURU SÜRECİ

 • Yarışma Başakşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile resmi ve özel ilkokul ve ortaokul kurumları tarafından online olarak yürütülecektir.
 • Katılım resmi ve özel öğretim kurumlarında öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin tamamına açıktır.
 • Başvuru sahipleri Başakşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nün resmi web sayfası üzerinden yarışmanın katılım koşullarını incelemek sureti ile hazırladıkları şiir videosunu okullarına göndererek başvurularını gerçekleştirebilirler.
 • Okullarımız da başvurular asarından belirlediği 3 eseri okullarını temsil etmek üzere resmi yazıda belirtilen eposta adresine göndererek başvuruların okul başvurusu aşamasını gerçekleştirebilirler.   

 

YARIŞMA TAKVIMI

 

Yarışma onayının alınması

 7-8 Nisan 2020

Duyuruların yapılması

 8 Nisan 2020

Son başvuru tarihi

 17 Nisan 2020

Yarışma Sonuçlarının İlanı

Ödüllerin Teslim Edilmesi

 23 Nisan 2020

Ödüllerin teslim edilmesi  ilgili bilgiler İlçe Millî

Eğitim Müdürlüğü tarafından daha sonra belirlenecektir.

 

    


 

 

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Yarışması

 

Başakşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından ''TBMM'nin 100. Yılında Arkadaşlık ve Kardeşlik Bağlarıyla Geçmişten Geleceğe 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' temasıyla resim yarışması düzenlenecektir. Yarışma söz konusu yönerge hükümlerine uygun görev, sorumluluk ve işleyiş çerçevesinde gerçekleşecektir.

 

Yarışma Yönergesini indiriniz.

Yarışma Başvuru Formunu indiriniz.

 

A)     YARIŞMAYA KATILACAK KİŞİLERDE ARANACAK ŞARTLAR:

 • Yarışmaya Başakşehir İlçesi'nde tüm resmi ve özel ilkokul /ortaokul kademelerinde eğitim gören öğrenciler katılabilir.
 • Yarışma 2 kategoride yapılacaktır.

1.kategoride Başakşehir İlçesi'nde resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim gören 1. 2. 3. 4. sınıf ilkokul öğrencileri eserleri ile katılacaktır.

2. kategoride Başakşehir İlçesi'nde resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim gören 5. 6. 7. 8. Sınıf ortaokul öğrencilerinin eserleri ile katılacaktır. .

 • Yarışmanın düzenlenmesinde ve jüride görev alanlar ile yarışma konularıyla ilgili yönetici kadrolarındaki görevli kişiler ve bunların birinci hısımları yarışmaya katılamazlar. Bu kişiler yarışmaya katılan eserlere hiçbir şekilde katkıda bulunamazlar.
 • Yarışmaya katılım bireyseldir. Grup olarak yapılan resimler ile yarışmaya başvurulamaz.
 • Başvuruyu yapan kişi, eserinin arkasına aşağıda listelenen bilgileri okunaklı ve silinmeyecek bir şekilde (tercihen tükenmez kalem) yazmalıdır.

Başvuranın Adı-Soyadı          :

Okulu ve Sınıfı                                   :

Resmin ana teması                  :

Velisinin Adı-Soyadı              :

Adresi                                     :

 • Katılımcının velisi bir adet muvafakatnameyi gönderi epostasına ekler. (Corana Virüsü Tedbirleri Kapsamında eserin elden okula tesliminde imzalı olarak teslimi istenebilecektir.)
 • Başvuranlar yarışmaya en fazla 1 resim ile katılabilir.
 • Yarışmaya katılan kişiler, şartnameyi kabul etmiş sayılır.

 

 

B)     YARIŞMAYA KATILACAK ESERLERDE ARANACAK NİTELİKLER:

 • Yarışmaya katılacak eserlerde tema TBMM'nin 100. Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve önemi, TBMM'nin açılmasının 100. Yıl dönümü, meclisin kuruluşu, ulusal ve uluslararası konumu, arkadaşlık ve kardeşlik bağı, çocuk sevgisi, çocukların gelecekteki rolleri, geçmişten geleceğe vermek istediği mesajlar konuları olmalıdır.
 • Resim tekniği ve malzemeler serbesttir.
 • Yarışmaya kabul edilecek eserlerin boyutu A3 (297x420mm) veya 35x50cm boyutlarındaki kâğıt, karton veya tuval ile sınırlıdır. Daha büyük boyutta eser kabul edilmez.
 • Yarışmaya katılacak resmin herhangi bir mecra ya da dijital platformlardan alınmamış, tamamen özgün bir eser olması gerekir, ayrıca diğer kuruluşların yaptığı bu tür yarışmalara katılmamış olması şarttır. Bu hususlardan herhangi biri tespit edildiği takdirde, eserler hangi aşamada olursa olsun yarışma dışı bırakılır ve yarışmacılara verilen ödül geri alınır. Alıntı eserlerin sorumluluğu yarışmacıya aittir.

 

C)     BAŞVURU SÜRECİ

 • Başakşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile resmi ve özel ilkokul / ortaokul kurumlarımız tarafından online olarak yürütülecektir.
 • Katılım resmi ve özel öğretim kurumlarında öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin tamamına açıktır.
 • Başvuru sahipleri Başakşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nün resmi web sayfası üzerinden yarışmanın katılım koşullarını inceleyerek yaptıkları eserlerinin taratılarak dijital ortamdaki halini okullarına eposta yoluyla göndermek suretiyle başvurularını gerçekleştirebilirler.
 • Okullarımızda başvurular asarından belirlediği 3 eseri okullarını temsil etmek üzere resmi yazıda belirtilen eposta adresine göndererek başvuruların okul başvurusu aşamasını gerçekleştirebilirler.
 • Eposta adresine gönderilen eserlerin, Corana Virüs'ü korunma tedbir günleri sonrasında okullar aracılığı ile ilçe Millî eğitim müdürlüğüne teslim edilene kadar saklanması tavsiye edilir.

 

D)     YARIŞMA TAKVİMİ

 1. Yarışmacılar eserleri ;

a)   Çerçevesiz, paspartusuz olarak, eserin arkalı önlü net çekilen fotoğraflarının 8 Nisan 2020 ile 17 Nisan 2020 tarihleri arasında eser sahiplerinin kimlik belgesi fotoğrafları Ek1 belgesi ile Ek2 veli muvafakatnamesi doldurularak öncelikle bireysel olarak okullarına eposta yoluyla göndermek suretiyle teslim edilecektir.

b)   17 Nisan 2020 son başvuru tarihi sonrası gönderilen eserler değerlendirmeye alınamaz.

 1. Okulu temsil etmek üzere okul tarafından belirlenen 3 eser;

a)     Çerçevesiz, paspartusuz olarak, eserin arkalı önlü net çekilen fotoğraflarının yine online olarak okullarımız tarafından resmi yazıda belirtilen eposta adresine 8 Nisan 2020 ile 17 Nisan 2020 tarihleri arasında eser sahiplerinin kimlik belgesi fotoğrafları Ek1 belgesi ile Ek2 veli muvafakatnamesi ile birlikte eposta yoluyla göndermek suretiyle teslim edilecektir.

b)     17 Nisan 2020 son başvuru tarihi sonrası gönderilen eserler değerlendirmeye alınamaz.

 


 

12-04-2020

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.