İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi Öğretmen ve Kursiyerleri "Hayat Boyu İyilikte Yarışıyoruz Projesi" Kapsamında Mahallesi İçin Üretiyor

Yardımlaşmanın ve ilçe kalkınmasının önemini bilen Başakşehir sakinleri, Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi aracılığı ile mahallesi için üretiyor.
Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi Öğretmen ve Kursiyerleri

Başakşehir Halk Eğitimi Merkezinde Giyim Üretim/Moda Tasarım Teknolojisi ve El Sanatları Teknolojisi/ Şiş ve Tığ Örücülüğü Amigurumi alanlarında E-Yaygın sisteminde kayıtlı kursiyerler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evlerinde ikamet eden çocuklar için eşofman, oyuncak ve çanta üretip, edindikleri bilgi ve becerileri toplum yararına kullanmaya teşvik ediyor.

Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi'nde bu alanlarda kayıtlı kursiyerler, eğitim ve becerilerini sadece kendi yararlarına kullanmayıp, mahalle kültüründeki o gizli yardımlaşma duygusunu yaşıyor.

Birlikte iyilik için ben de bir şeyler yapabilirim diyen Başakşehirliler, kurs saatleri içinde "Hayat Boyu İyilikte Yarışıyoruz" diyerek hep beraber, bugüne kadar edindikleri bilgi ve becerilerini Mutlu Yuva Derneği için kullandı. Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi, oluşturduğu bu iyilik köprüsü sayesinde, kursiyerlerin ürettiği ürünleri 14 Nisan 2022 tarihinde Mutlu Yuva Derneği ile buluşturdu. Bayram öncesi hediyelerini alan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Aziz Akdoğan, "bu tür sosyal sorumluluk projelerine devam edeceklerini ifade etti."

 

02-05-202202-05-202202-05-202202-05-202202-05-202202-05-2022

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.