İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir 10 Kasım Törenleri

Başkşehir'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 83'üncü yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda ve Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi'nde anma programları düzenlendi.
Başakşehir 10 Kasım Törenleri

Atatürk Anıtı'na Çelenk Bırakma Töreni

Başakşehir Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törene Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Garnizon Komutanı Albay Onur Yıldırım, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet Çoşkun ile ilçe protokolü katıldı. Törende siyasi parti temsilcilikleri, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve gaziler de meydandaki yerlerini aldılar.

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Töreni'nde, Baçeşehir Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Çelenk bırakma töreninin ardından sirenlerin çalınmasıyla saygı duruşunda bulunuldu. Tören İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Atatürk'ün ebediyete intikal ettiği saat 09.05'te ilçemiz birçok güzergâhında vatandaşlar, durdurdukları araçlarından inerek ya da bulundukları yerde saygı duruşunda bulundu.

Bahçeşehir Kültür ve Saat Merkezi'nde Program 

Bahçeşehir Kültür ve Saat Merkezi'ndeki anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Başakşehir Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törene Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Garnizon Komutanı Onur Yıldırım, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu,  İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet Çoşkun, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri çeşitli sivil toplum kurum temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Aykut Akça'nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından tören Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin orotoryo gösterisi, Atatürk'ü anlatan sinevizyon gösterisi ve "Atatürk'ten Son Mektup" adlı şiirin okunmasıyla devam etti. Atatürk'ün Sevdiği Türkilerden Oluşan Müzik Dinletisi, Harmandalı Gösterisi ve Ahmet Kabaklı İlkokulu öğrencilerinin gösterilerini gerçekleştirdi. Atatürk Haftası resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Başakşehir Kaymakamımız Uğur Turan, Garnizon Komutanı Albay Onur Yıldırım ve Başakşehir belediye başkanı Yasin Kartoğlu tarfından takdiminin edildi. Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen tören hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi.

 10-11-202110-11-202110-11-202110-11-202110-11-202110-11-202110-11-202110-11-2021

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.