İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BAHÇEŞEHİR ATATÜRK ANITI TÖREN ALANINDA YAPILAN PROGRAMLA KUTLANDI

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. Yıl Dönümü, Bahçeşehir Gölet Atatürk Anıtı Tören Alanı'nda yapılan görkemli programla kutlandı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BAHÇEŞEHİR ATATÜRK ANITI TÖREN ALANINDA YAPILAN PROGRAMLA KUTLANDI

Bahçeşehir Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. Yıldönümü kutlama programında Kaymakamımız Uğur Turan, Garnizon Komutanlığı Albay Serdar Elmas, Belediye Başkanımız Yasin Kartoğlu ile birlikte öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Bahçeşehir Süleyman Demirel İlkokulu öğrencileri Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan'a, Garnizon Komutanlığı Albay Serdar Elmas ve  Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'na çiçek takdim etti. Saygı Duruşu'nun ardından ve İstiklal Marşımız seslendirildi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı" okundu. Başakşehir Kaymakamı Sayın Uğur Turan'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirdi.

Programda Başakşehir Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz  Umut Ege Hopikoğlu ve Faruk Yetişen ''kahraman'' ve  ''Cumhuriyet'' başlıklı şiirleri; Melih Yarlıgaş " Türk Marşını" Akordeon ile seslendirdi. Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri'nin hazırlamış olduğu Cumhuriyet Orotoryosu" programda yerini aldı.  Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi Halk Oyunları Topluluğu gösterileri coşku ile izlendi. İstanbul Teknik Üniversitesi İsmail Dede Efendi Güzel Sanatlar Lisesi Öğrenci Korosu; "Ey Güzel Vatan, Başka Bir Aşk İstemez Vatan ve Bayrak Marşı"nı seslendirdiler. Programda; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında il genelinde ve ilçemizde gerçekleştirilen Cumhuriyet konulu yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve takımlara ödülleri takdim edildi.  Kutlama Programı, Tören Geçiş'inin ardından 99. yıl dönümü muhteşem final ile sona erdi.

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.