İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ahmet ÇOŞKUN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milletimiz, azmi ve özgürlük aşkıyla ezelden beridir hür yaşadığını ve ebediyen hür yaşayacağını yedi düvele her zaman göstermiştir.  Medeniyeti yüzlerindeki vahşeti örtmek için bir maske yapan günümüzde de maske yüzünden kavgaya tutuşan dönemin süper güçlerine en güzel cevabı çelikleşmiş iradesi ve iman dolu göğsüyle bu aziz milletimiz vermiştir. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin  dualar ile açıldığı günden bu güne milletine layık olmuş ve bütün badireleri aşarak asil ve kararlı duruşuyla milletine güç olmuş, moral olmuş, azim olmuş, gayret olmuştur. 

Milletimizin bağımsızlığına, demokrasisine, şerefine göz diken, bedeni bu topraklardan beslendiği halde ruhunu satılığa çıkarmış düşmanların, milletin silahlarını milletin kendisine çevirip tepesine bomba olarak yağdırdığı o meşum gece de dahi milletine duyduğu inançtan vaz geçmeyerek Gazi meclis ünvanını ne kadar hak ettiğini bir kez daha göstermiştir. Bu yerli ve milli ruh ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve adaleti mülkün temeli olan bu yüce meclis ilelebet payidar kalacaktır.

Al bayrağımız her zaman dâhili ve harici tüm millet ve memleket düşmanlarına inat hür ve korkusuzca nazlı nazlı dalgalanıp bize cesaret vermiştir. Memleketimizin ve tüm insanlığın zor zamanlardan geçti şu günlerde birliğimiz ve dirliğimizin yegâne temsilcisi Meclisimizi sonsuza kadar yaşatacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Asrın başında, "tek dişi kalmış canavar" tarafından acımasızca sömürülen tüm dünya milletlerine örneklik teşkil edecek şekilde muazzam bir iman, ihlas ve azimle yürütüp zaferle neticelendirdiğimiz İstiklal Savaşımızın karar mercii, şanlı tarihimiz boyunca gerektiğinde uğrunda can vermekte asla tereddüt göstermediğimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin banisi, kahraman ve gazi meclisimiz TBMM'nin 100. kuruluş yılı "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" mutluluğun şehri Başakşehirimize, milletimize ve tüm dünya çocuklarına kutlu olsun.

Bu duygularla; DÜNÜN kahraman büyükleri tarafından memleketimizin ve dünyanın BUGÜNKÜ GÜL ÇOCUKLARINA Gazi Meclisimizin açılışı münasebetiyle bir bayram olarak armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı tebrik ediyorum.Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 100. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor,  23 Nisan 1920'de açılan Meclisimizin ilk Başkanı, İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'i ve silah arkadaşlarını da hürmetle ve rahmetle yâd ediyorum.

 

Kendilerine hediye edilen bayramı bir asırdır aynı heyecan ve coşkuyla kutlayan çocuklarımızın, çocuk masumiyetiyle saf ve samimi bir şekilde onlarla birlikte kutlayan halkımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun...

 

Her taşı bir yakut olan bu vatanın sahibi çocuklarımız ve sevgili halkımız; sağlıkla, huzurla ve azimle nice 23 Nisanlara...

 

Ahmet ÇOŞKUN

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.