İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tercih Danışmanlık Birimleri Öğrenci ve Velilerimizin Hizmetinde

Tercih Danışmanlık Birimleri Öğrenci ve Velilerimizin Hizmetinde

Milli Eğitim Bakanlığı 2022 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarının açıklanması ile öğrenci ve velileri tercih heyecanı sardı.

Başakşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 4-20 Temmuz 2022 tarihleri arasındaki tercih sürecini öğrencilerimizin ve velilerimizin en iyi şekilde geçirmeleri hem de öğrencilerimizin bir üst öğrenime istedikleri okullarda devam etmelerine rehberlik amaçlı oluşturulan Tercih Danışmanlık Birimleri hizmet veriyor.

Başakşehir ilçesi olarak liselere giriş sınavlarının başarılı bir şekilde tamamlandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çoşkun "30 Haziran 2022 tarihinde bakanlığımızın LGS sonuçları kamuoyu ile paylaşmasıyla birlikte Başakşehir olarak Türkiye ortalamalarını geçerek eğitimde başarımızı bir kez daha ortaya koymuş olduk. İlçemiz 5 Türkiye birinci ile adından söz ettirmeye devam etmektedir.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilçemizin başarı grafiği yükselen bir ivmede gerçekleşiyor. Sonuçların açıklanması ile birlikte öğrencilerimiz ve velilerimiz için önemli bir tercih süreci başladı.  En sağlıklı tercih sadece alınan puan ile değil; gencimizin ilgileri, yetenekleri, değerleri ve ailevi kaynaklarının da bütüncül bir şekilde değerlendirilmesiyle olacaktır. Bu süreç içerisinde gençlerimizin en sağlıklı tercihi yapabilmeleri için İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz, yapmaktayız.

Sınavın açıklanmasıyla birlikte ilçemizde 138 kişilik LGS tercih danışmanlık birimleri oluşturduk. Psikolojik danışman/rehberlik öğretmeni olmayan okullarımıza da  RAM'da profesyonel desteği sağladık. Okul idarecileri, psikolojik danışmanlar, şube müdürlerimiz ve tercih danışmanlık birimlerinde görevli öğretmenlerimize gerek mesleki eğitim konusunda gerekse de tercih yaparken dikkat edilecek hususlar konusunda bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdik. Süreç içerisinde ulaşılmadık tek bir öğrenci kalmaması için ilgili hassasiyeti tüm tercih danışmanlık birimleri göstermekteler. Tüm amacımız gençlerimizin en sağlıklı kararları vererek mutlu ve üretken bireyler olmalarını sağlamaktır. Bu hususta emek gösteren tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Öğrencilerimizin arzuladıkları, gönüllerinde yatan okullar hangileriyse oralara yerleşmelerini yürekten temenni ediyorum. Öğrencilerimizin her birine başarılar diliyorum. İyi bir yaz tatili geçirmelerini ve bu kayıt dönemi bittikten sonra yeni eğitim öğretim yılında yeni okullarına huzurlu ve sağlıklı bir şekilde başlamalarını canı gönülden diliyorum" dedi.

Yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar 25 Temmuz 2022 tarihinde "www.meb.gov.tr" adresinde ilan edilecek.

 

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.