İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ÇOŞKUN'un Ramazan Ayı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Ahmet ÇOŞKUN, Ramazan ayı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet ÇOŞKUN'un Ramazan Ayı Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler ve Fedakâr Öğretmen Arkadaşlarım!

  Onbir ayın sultanı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan'a kavuşmanın sevinç ve heyecanı içindeyiz. Milletimizin engin irfanıyla her zaman kutlu bir misafir gibi yolunu gözlediği Ramazan ayı insanlığa iyiyi, doğruyu ve güzeli öğreten hayat rehberimiz Kur'an-ı Kerim'in indirildiği aydır. Bu ay insanlığın kadim ibadetlerinden biri olan orucun; gönüllerimizden minarelerdeki ezan seslerine, teravih namazlarından iftar sofralarına kadar her yerde hissedildiği müstesna bir zaman dilimidir. Ramazan, oruçla nefislerin kontrol altına alındığı, kötülüklerden uzaklaşılarak iyiliğin her tarafa yayıldığı rahmet ve mağfiret ayıdır. Ramazan aynı zamanda zengin fakir, genç yaşlı herkesin iftar sofralarında aynı heyecanı yaşadığı, aynı lokmayı paylaştığı bir kardeşlik ve dayanışma ayıdır. 

  Bu yıl virüs salgını nedeniyle evlerimizde karşılamak zorunda kaldığımız Ramazan ayı belki de insanlık tarihinde ender görülen ramazanlardan biri olacaktır.  Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın din, dil, ırk ve renk gözetmeksizin tüm insanlığın sağlığını tehdit etmektedir. Sağlığın sahip olduğumuz en büyük hazine olduğu bilinciyle bu zorlu günleri atlatabilmenin ve güzel günlere erişebilmenin tedbirleri sabırla uygulamaktan geçtiğine inanıyoruz. Milletçe zorluklar yaşadığımız bugünlerde ilk oruç, ilk teravih, ilk sahur ve ilk iftarla gönüllerimiz bir nebze olsun huzuru hissedecek, ferahlayacaktır.

    Ramazan ayının kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma ayı olduğu hepimizin malumudur. Bu nedenle komşularımızı, akrabalarımızı, fakirleri, yetim ve öksüzleri, yaşlıları ve kimsesizleri gözetmek bugünlerde yerine getirilecek en önemli ve anlamlı sorumluluk olsa gerek. Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz bu sorumluluk anlayışıyla Kaymakamlığımız tarafından oluşturulan Vefa Destek Gruplarında gönüllü olarak görev aldılar. Yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla fedakârca çalıştılar ve hâlen sahada hizmet veriyorlar. Bu dayanışma duygusunun ramazan ayı boyunca milletimizin desteğiyle birlikte artarak ve yaygınlaşarak devam etmesi en büyük temennimizdir.

  Salgın sürecinde evlerinde uzaktan eğitime devam eden öğrencilerimizin dersleri Bakanlığımızın planlamaları doğrultusunda Eba TV ve eba.gov.tr adresinden uzaktan eğitim yoluyla devam edecektir. Bu nedenle gözbebeğimiz ve umudumuz olan sevgili öğrencilerimize umutsuzluğa ve karamsarlığa yenik düşmemelerini hatırlatıyor ve S

Karakoç'un ifadesiyle diyoruz ki;

Umutsuzluk yok gün gelir;

Gül de açar, bülbül de öter.

 Elbette hep birlikte bu zor günleri de atlatacak ve baharın güzel günlerini de göreceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde devletimizin organizasyon gücü; milletimizin birlik ve beraberliği ile bu günler de geçecektir. Çocuklarımız yine bahçeleri, parkları dolduracak ve okullarımızı şenlendirecek; öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla buluşacak, hasret giderecektir. Ancak bu güzel günlere kavuşabilmek; tedbiri elden bırakmamak ve dışarıya çıkmamakla mümkündür. Bu nedenle bir yandan ramazan ayının güzelliklerini yaşarken öte yandan da evimizi bir ailemizle birlikte eğlenceli bir okul hâline getirmeliyiz. Bu süreçte derslerimizi takip etmeyi, öğrendiklerimizi tekrar etmeyi ve kitap okumayı önemle tavsiye ediyoruz. Bu vesileyle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizin ve velilerimizin ramazan ayını tebrik ediyor; ramazanın milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayır ve bereketler getirmesini diliyorum.                 

 

  Ahmet ÇOŞKUN

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.