İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çoşkun'un Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Açılışı'nın 103. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çoşkun Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Çoşkun'un Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Açılışı'nın 103. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan 1920, vatanımızın dört bir tarafının işgal edildiği, milletimizin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, Türk Milletinin yeniden dirilişinin ve şahlanışının timsalidir.

"Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir" şiarıyla Kurtuluş Savaşını başlatan milletimiz, tüm imkânsızlıklara rağmen, ayağına vurulmak istenen prangaya asla izin vermemiş, o çetin mücadeleyi zaferle taçlandırmıştır.

Maziden atiye uzanan şanlı tarihimizin en önemli sembollerinden biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 103 yıldır olduğu gibi ilelebet millî iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın tecelligâhı olmaya devam edecektir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, hürriyetin merkezidir.Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma üzerine bina edilmiştir.

Tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, çocuklarımıza olan inancının bir sembolü olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti devleti çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükselecek, onların dinamizmi ve coşkusuyla muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Milli Teknoloji Hamlesi ile teknolojiden ve eğitimden uluslararası ilişkilere, kalkınmadan sosyal bilimlere kadar çok boyutlu bir ilerleme sağlamış, seferberlik ruhuyla ciddi atılımlar gerçekleştirmiştir.

Başta savunma sanayi olmak üzere teknoloji alanındaki atılımlar ile son dönemde sağlıktan uzay çalışmalarına, hücum gemisinden, muharip savaş uçaklarına, insansız hava araçlarından, elektrikli yerli otomobile kadar birçok alandaki önemli gelişmeler Türkiye yüzyılının habercisidir. 

Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklar, sizler; Dünyanın beşten büyük olduğu, Adalet ve merhamet esaslı yeni bir dünya kuracaksınız.

Ve sizler "Küçüğüne şefkat büyüğüne saygı göstermeyen bizden değildir" düsturuyla sevgi, saygı, rahmet toplumu inşa edeceksiniz.

Değerli çocuklar; 23 Nisan 1920 Cumhuriyetimizin çocukluğudur ve Cumhuriyet,  sizlerin omuzlarında yücelecektir. 

Devletimizin istiklali, istikbali ve kalkınması için emek vermiş milli iradenin tecellisi için mücadele etmiş ebedi dünyaya irtihal etmiş tüm milletvekillerimizi saygıyla anıyor,

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı, Türkiye Cumhuriyeti devletinin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnet ile yâd ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 103. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, bu müstesna günün, ülkemiz, milletimiz ve çocuklarımız için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.

 

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.