İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞAKŞEHİR'DE SÖZ GENÇLERDE

21. Yüzyılda Gençlerin İdeal Eğitim Arayışı
BAŞAKŞEHİR'DE SÖZ GENÇLERDE

Eğitim ne için vardır? Eğitimin fert ve toplum hayatındaki işlevi nedir? Eğitimin sorunları ve çözüm önerileri nelerdir? Bu ve benzeri sorular hem ülkemizde hem dünyada her dönem tartışılmış ve hala tartışılmaktadır.

Eğitimin en önemli amacının fikri bağımsızlık olduğu kabulünden yola çıkarak, fikri bağımsız fertlerin, toplumların ortaya çıkması, kendi kültür değerlerine uygun özgün bir eğitim sistemi ve modelinin oluşturulabilmesi ile mümkün olabilir. Bu düşünceden yola çıkarak, eğitimin en önemli saç ayağını oluşturan öğrenci boyutundan meseleye bakış ve öneriler, zihinlerde yer etmiş temel anlayış ve yaklaşımlarımıza yeni pencereler açabilir, öğrencilerimizin eğitim sistemine olan aidiyet duygusunun gelişmesine de katkıda bulunabilir.

"Daha iyi bir dünya, gençlerle inşa edilir" sözünden hareket ederek akran eğitim modeli ile, Başakşehir 'deki liseli öğrencilerimizin katılımıyla,  21 Mayıs 2022'de BAŞAKŞEHİR'DE SÖZ GENÇLERDE (BSG) SEMPOZYUMU gerçekleştirilecektir.

 

Başakşehir'de Söz Gençlerde Sempozyumu  web sitesi için tıklayınız

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.