İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARALIK AYI YÖGEP FAALİYETİMİZ

ARALIK AYI YÖGEP FAALİYETİMİZ

ETKİLİ YÖNETİCİLERİN TEMEL ÖZELLİKLERİ

11 Aralık Çarşamba günü Mehmet Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda Aralık ayı için planlanan İmam Hatip Okulları Yönetici Eğitim Programı (YÖGEP) kapsamında bir seminer programı gerçekleştirildi.

İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Sümeyye KUŞAKÇI'nın sunumuyla ''Etkili Yöneticilerin Temel Özellikleri'' konulu seminere imam hatip okulları yöneticileri katıldı.Kuşakçı etkili yönetimin dört ayaklı çevrimsel döngüsünden (planllama,örgütleme,yönlendirme ve denetleme) bahsetti. Misyon ve vizyon çizmeden yapılan planlamalrın atıl kalacağını ifade etti. Yöneticide olması gereken kavramsal, bireysel, teknik ve politik beceriler ve liderlik teorilerinin tarihi gelişimi üzerinde duruldu. Lider ve yönetici arasındaki farklara dikkat çekti. Dönüşümcü liderliğin eğitimde en ideal yönetici tarz olduğu ve tüm kurumlarda etkili bir yönetim anlayışının hakim olması gerektiği üzerinde duruldu.

Sümeyye KUŞAKÇI hocamıza kıymetli katkılarından ve programa katılan yöneticilerimize aktif katılımlarından dolyı teşekkür ediyoruz.

 

12-12-201912-12-2019

12-12-2019

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.