İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıldı.
10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni

Atatürk Anıtı'na Çelenk Bırakma Töreni

Başakşehir Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törene Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Garnizon Komutanı Albay Onur Yıldırım, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet Çoşkun ile ilçe protokolü katıldı. Törende siyasi parti temsilcilikleri, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve gaziler de meydandaki yerlerini aldılar.

10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü nedeni ile düzenlenen "Anma Töreni'nde", Bahçeşehir Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Çelenk bırakma töreninin ardından sirenlerin çalınmasıyla saygı duruşunda bulunuldu. Tören İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. Atatürk'ün ebediyete irtihal ettiği saat 09.05'te ilçemiz birçok güzergâhında vatandaşlar, durdurdukları araçlarından inerek ya da bulundukları yerde saygı duruşunda bulundu.

Bahçeşehir Kültür ve Saat Merkezi'nde Program

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü nedeni ile Bahçeşehir Kültür ve Saat Merkezi'nde düzenlenen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programa Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Garnizon Komutanı Onur Yıldırım, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu,  İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ahmet Çoşkun, Kurum Amirleri, Okul Müdürleri çeşitli sivil toplum kurum temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Kayaşehir  Anadolu Lisesi Müdürü Nalan Yüksel'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından tören "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Hayatı" video gösterimi ve ardından Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Kayaşehir  Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı gösteri ile devam etti. Atatürk'ü Anma Etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir ve mektup yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Başakşehir Kaymakamımız Uğur Turan, Garnizon Komutanı Albay Onur Yıldırım ve Başakşehir belediye başkanı Yasin Kartoğlu tarafından takdiminin edildi. Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen tören hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi.

Mevlid Programı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü nedeni ile Bşakşehir Müftülüğü tarafından İmam-ı Azam Camii'nde Mevlid-i Şerif Okundu.

84. Yıl Dönümünde Atatürk Sergisi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümü nedeni ile Başakşehir Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerleri tarafından hazırlanan "84. Yıl Dönümünde Atatürk Sergisi" açılışı Başakşehir Kaymakamlık Binası'nda açıldı.

Başak Mah. Ertuğrul Gazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.