İSTANBUL BAŞAKŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başakşehir Öğrencilerine Ücretsiz Ayran, Yoğurt ve Elma İkram Edildi.

21 Mayıs Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında, Başakşehir Hacı Ali Osman Gül İlkokulu´nda düzenlenen etkinlikte ücretsiz ayran, yoğurt ve elma dağıtıldı.
Başakşehir Öğrencilerine Ücretsiz Ayran, Yoğurt ve Elma İkram Edildi.

Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, çocukların hazır yiyecekler yerine sağlıklı şekilde beslenebilmesi için ayran içmesi, yoğurt ve meyve yemesini hedeflediklerini ifade etti.

Hacı Ali Osman Gül ortaokulu öğrencilere ayran, elma dağıtımı

 

“Başakşehir okullarında 29 bin öğrenciye süt veriliyor”

 

Gençliğin daha çok hazır yiyeceklere yöneldiğini söyleyen Yılmaz, çocukların ruhen ve bedenen sağlıklı bir şekilde yetişebilmeleri için beslenmelerine önem verilmesi gerektiğini,  süt, ayran içmek ve yoğurt ve meyve yeme alışkanlığının gelişmesi gerektiğini vurguladı. Bu tür etkinliklerin faydalı olacağını belirten Yılmaz, Başakşehir´deki bütün ilkokullardaki 29 bin öğrencimize bu dağıtım yapıldığını açıkladı.

 

“Yoğurt ve ayran dağıtımıyla farkındalık yapmak istedik”

 

Türkiye Kantin İşletmecileri Esnaf Dernekleri Federasyonu Başkanı Vahap Osmanoğlu da Dünya Süt Günü´nde 5 yıldır süt dağıttıklarını hatırlatarak, bu yıl farklılık yaparak, ayran ve yoğurt ikram ettiklerini bildirdi. Milli Eğitim Bakanlığı´nın genelgesi sayesinde birçok gıdanın okul kantinlerine girmediğini ifade eden Osmanoğlu, bilinçli ve sağlıklı beslenmenin öneminin öğrencilere anlatılması gerektiğini söyledi.

 

Konuşmaların ardından 3 bin 200 öğrenciye ayran, yoğurt ve elma ikram edildi.

 

Hacı Ali Osman Gül ortaokulu öğrencilere ayran, elma dağıtımıHacı Ali Osman Gül ortaokulu öğrencilere ayran, elma dağıtımıHacı Ali Osman Gül ortaokulu öğrencilere ayran, elma dağıtımıHacı Ali Osman Gül ortaokulu öğrencilere ayran, elma dağıtımıHacı Ali Osman Gül ortaokulu öğrencilere ayran, elma dağıtımı

Başak Mah. Ertuğrulgazi Cad. No 22/A Başakşehir/İstanbul - 0212 488 48 80

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.